Politika

Protestës i bashkohen edhe banorët e “Astirit” (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:10 - 05/03/19 |
mapo.al

Si gjithnjë të veshur me jelekë portokalli, banorët e Astirit i kanë marshuar në këmbë dhe i janë bashkuar protestës para Parlamentit. Me thirrje “Rama ik”, banorët e zonës së “Unazës së Re” protestojnë prej rreth tre muajsh për shtëpinë e tyre që preken nga projekti i zgjerimit të rrugës, ndërsa tashmë i janë bashkuar edhe kauzës së opozitës për largimin e qeverisë. Ata kanë marrë pjesë rregullisht në të katërta protestat e PD-së dhe aleatëve para Kryeministrisë dhe Parlamentit.1

Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas