Aktualitet

Protestuesit e arrestuar, ja çfarë po ndodh tek Drejtoria e Policisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:46 - 28/03/19 |
ro ot

Mbështetësit e Partisë Demokratike janë mbledhur mbrëmjen e sotme tek Drejtoria e Policisë së Tiranës. Shkak janë bërë arrestimet që bëri policia mesditen e sotme në radhët e protestuesve gjatë tubimit tek parlamenti.


Qytetarët e grumbulluar tek Drejtoria e Policise, bashke me ta dhe banorët e Astirit kërkojnë lirimin e protestuesve. Me ta janë dhe ish-deputetët e PD, Edmond Spaho dhe Bardh Spahia. Në një prononcim për mediat Spahia tha se duhet të ndalet dhuna dhe presioni policor.


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas