Aktualitet

PS insiston, Balla: Basha të sqarojë rolin e tij për “burgjet e UÇK” në Shqipëri
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:02 - 23/11/20 |
mapo.al

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i është rikthyer akuzave ndaj kryedemokratit Lulzim Basha për çështjen e UÇK.Përmes një postimi në rrjetin social facebook numri dy i PS, Balla thekson se “Basha duhet të sqarojë rolin e tij tepër të dyshimtë e tinzar në lidhje me hetimin e luftës së UÇK si dhe në lidhje me të ashtuquajturat “burgjet e UÇK” në Shqipëri”.


Postimi i plotë i Taulant Ballës
Çdo ditë e më shumë shtohen faktet që rëndojnë mbi Lulezim Basha, i cili i detyrohet një përgjigje shqiptarëve në Shqipëri, Kosovë e gjetkë, ku duhet të sqarojë rolin e tij tepër të dyshimtë e tinzar në lidhje me hetimin e luftës së UÇK si dhe në lidhje me të ashtuquajturat “burgjet e UÇK” në Shqipëri.
Jam i bindur që këtë detyrim nuk do ta bëjë, duke vazhduar të gënjejë, por të paktën të tu kthejë përgjigje demokratëve, të cilët duhet të dinë rolin e Kryetarit të tyre de jure në këtë maskaradë anti-kombëtare, ku viktimat e gjenocidit serb po trajtohen si kriminelë, e ku lufta çlirimtare po akuzohet për krime lufte. Në këtë dokument del qartë se Lulëzim Basha ka hetuar të ashtu-quajturat “burgje” të UÇK. Lexo edhe :  Tani fajin e ka Nard Ndoka


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas