Aktualitet

PS kërkon zgjedhje në bashkitë ku ranë kryetarët, Balla: Meta të zgjohet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:05 - 10/02/20 |
mapo.al

Disa nga bashkitë e vendit janë pa kryetarë pas shkarkimit për sa i takon shkeljeve të zbuluara prej tyre në ligjin e dekriminalizimit. Por se kur do plotësohen këto vakanca, mazhoranca thotë se e ka në dorë kreu i shtetit dhe kreu i grupit parlamentar socialist Taulant Balla i bëri thirrje sot presidentit Ilir Meta “të zgjohet nga gjumi”.


A do ushtroni presion tek Presidenti i Republikës për zgjedhjet lokale në bashkitë ku s’ka kryetar?
Presidenti ka qenë dhe mbetet në moszbatim të detyrave kushtetuese që ka. Zoti president është vënë në dijeni nga institucionet përkatës për vakancën e krijuar, është presidenti që duhet të zgjohet dhe të respektojë kushtetutën.


Po për kryetarin e PS në Shkodër?
Kemi marrë një sërë kandidaturash, shumë reputative dhe intelektuale që të përfaqësojnë popullin e Shkodrës. Jemi duke diskutuar, shumë shpejt do kemi një drejtues të PS që të përmbushë pritshmëritë e strukturës.

Lexo edhe :  "SPAK të hetojë tabulatet e Ballës para dhe pas vrasjes së Pjerin Xhuvanit"
1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas