PS kundër komisionit hetimor për Becchettin, pro 25 prillit e inceneratorëve

Shumica socialiste do të votojë kundër hetimor “Becchetti” të kërkuar nga Partia Demokratike, ndërsa ka dhënë “OK”-in me kushte për dy komisionet e tjera, atë për “inceneratorët” dhe “masakrën zgjedhore”. Mësohet se vendimi është marrë pas mbledhjes së Grupit Parlamentar socialist nën drejtimin e Taulant Ballës. Lidhur me dy komisionet hetimore për “Inceneratorët” dhe “masakrën … Continue reading PS kundër komisionit hetimor për Becchettin, pro 25 prillit e inceneratorëve