Kryesore

PS mbledh grupin, ja çfarë u diskutua, bie kërkesa e Finos


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:37 - 23/04/19 |
mapo.al

Partia Socialiste mblodhi mëngjesin e së martës grupin parlamentar, nën drejtimin e Taulant Ballës.


Fokusi kryesor i mbledhjes ka qenë përgatitja për zgjedhjet e 30 qershorit.


Burime bëjnë me dije se Partia Socialiste do të thërrasë javën e parë të majit, Asamblenë e PS. Në këtë mbledhje pritet të diskutohen dhe kadidatët e lënë pezull për zgjedhjet lokale, që janë parashikuar të mbahen në 30 Qershor.Mësohet se në mbledhje është paraqitur një kërkesë nga deputeti Bashkim Fino për uljen e pagave për policinë gjyqësore, me argumentin se janë mbi pagën e presidentit, por kjo kërkesë nuk u pranua nga deputetët e tjerë të PS.
Mësohet se nesër do të mblidhet Kryesia e PS, ku pritet të diskutohet për çështjet vendore.1


Etiketa: , , , , ,

Pas