Kryesore

PS propozon kandidaturat për në KQZ, mes dy emrash edhe një grua…
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:12 - 22/10/18 |
mapo.al

Partia Socialiste ka zyrtarizuar sot edhe kandidaturat per anetar te Komisionit Qendror te Zgjkedhjeve gjate mbledhjes  se grupit parlamentar.


 


Dy kandidaturat qe do te shkojne per votim ne Kuvend ne emer te PS-se jane: Bledar Skenderi qe rikonfirmohet ne kete detyre dhe Rezarta Bitri. Kjo e fundit mesohet te kete qene ish-keshilltare ligjore prane gjykates Kushtetuese.


 


Me heret. kryetari i kuvendit, Gramoz Ruci ka bere thirrje partive per te depozituar emrat kandidat per ne KQZ.  Por PD dhe LSI mesohet se nuk kane sjelle ende asnje emerEtiketa: , , , ,

Pas