Aktualitet

Pse duhet të vendosni kremin e diellit edhe në duar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:38 - 06/06/21 |
mapo.al

Ju e dini shumë mirë se sa i rëndësishëm është kremi kundër diellit për fytyrën, qafën dhe dekoltenë tonë, por në fakt ekziston një zonë tjetër e trupit tonë që tregon moshën më shpejt se këto tre pika, dhe kjo nuk është askush tjetër përveç duarve.


Po, pa marrë parasysh sa jeni të zellshëm me kremin tuaj të përditshëm për kremin kundër diellit dhe rutinën e kujdesit ndaj lëkurës kundër plakjes, të harroni duart tuaja është si të mos bëni asgjë.


Kjo është pjesa e trupit që është pothuajse gjithmonë e ekspozuar ndaj rrezeve të dëmshme UV, veçanërisht kur ngasni makinën ndërsa mbani timonin, një realitet që mund të çojë në rrudha, njolla dhe madje edhe kancer të lëkurës.

Ekspertët e fushës, siç janë dermatologët, sipas purewow.com, rekomandojnë aplikimin e kremit kundër diellit në të gjitha zonat e ekspozuara të lëkurës pavarësisht nga moti ose koha e vitit.Për duart tuaja, pra, preferoni një gamë të gjerë të kremrave kundër diellit që mbrojnë lëkurën tuaj nga rrezet UVA dhe UVB, megjithatë kushtojini vëmendje strukturës së saj, duke qenë të kujdesshëm që të mos jeni me vaj dhe natyrisht shmangni ato me ngjyrë.15


Etiketa:

Pas