Aktualitet

Pse është e rëndësishme për Prokurorinë verifikimi i pajisjes së audio-përgjimit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:53 - 15/05/18 |
mapo.al

Gazetari i AbcNews, Armand Bajrami, të martën, deklaroi se në lidhje me përgjimin e publikuar nga Partia Demokratike në lidhje me Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm, ka shumë rëndësi burimi i përgjimit.


Bajrami tha se fjala nuk është vetëm për personin që e ka kryer, por edhe mjeti që bëri të mundur realizimin e atij përgjimi.


Nuk ka rëndësi vetëm personi, por edhe mjeti që është realizuar përgjimi. Nëse ka qenë një USB, orë dhe stilolaps, pasi praktika gjyqësore që nesër apo pasnesër të përdoret si provë në një gjyq penal”,- u shpreh gazetari.

Sipas tij, që prokuroria t’a konsiderojë si provë, minimalisht duhet të zotërojë pajisjen fillestare të përgjimit.Ai sqaroi nëse përgjimi është kryer nga një pajisje tjetër dhe Partia Demokratike e ka hedhur në një tjetër pajisje, në gjykatë ky përgjim ka shanse zero të merret si provë.1


Etiketa: , , ,

Pas