Aktualitet

“Pse kandidon në Durrës?”, Duka – Ramës: Unë përfaqësoj popullin, ti kriminelët


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:59 - 12/03/21 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Agrare Ambjentaliste, Agron Duka, i është përgjigjur pyetjes që kryeministri Rama shtroi sot nga qyteti i Durrësit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, shkruan se ka qenë dhe mbetet përfaqësues i denjë i popullit të Durrësit e Shijakut.


Duka thekson se ndryshe nga ai, Rama është në listën e Durrësit si përfaqësues i kriminelëve të zonës.


“Pse kandidove në Durrës?”, ishte pyetja që Rama shtroi për Dukën, teksa ky i fundit i është përgjigjur kështu:Postimi i kryetarit të PAA-së, Agron Duka
Përse kandidove dhe në Durrës, të detyruan krimi dhe oligarkët?!– Ti çfarë përfaqëson?!

Ja ta them unë:

– Ti je përfaqesues i kriminelëve, unë i njerëzve të thjeshtë të Shijakut dhe Durrësit.

A të duan shqiptarët?

Lexo edhe :  Rrëfehet Edi Rama: Hyra në politikë kur fillova të kem probleme me Nanon

Ja ta them unë:

– Ti robo je bërë gogol për shqiptarët, unë përherë miqësor me popullin tim.

Çfarë di për vete Ti në 8 vite  qeverisje?

Ja ta them unë:

– Ti je kthyer në mankth për shqiptarët!!! Unë dhe kolegët e mi jemi shpresa.

Dhe në mbyllje nga Shijaku të them:

– Vazhdo Robo diktatorët kanë të njëjtin fund kudo.

1


Etiketa: ,

Pas