Aktualitet

Pse Merkel qëndroi ulur gjatë himnit në Tiranë?


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:51 - 14/09/21 |
mapo.al

Kancelarja gjermane Angela Merkel po zhvillon sot vizitën e fundit zyrtare në postin e saj. Ajo u prit në Rinas nga ministrja e Jashtme Olta Xhaçka për të pasuar më pas pritjen protokollare nga kryeministri Edi Rama.


Ajo që ra në sy ishte fakti se Merkel dhe Rama qëndruan të ulur në karrige në momentin e himnit.


Mësohet se për arsye shëndetësore ajo kishte kërkuar një karrige për të nderuar këtë moment pasi nuk mund të qëndronte gjatë në këmbë.Për të qenë në sinkron me lëvizjet e kancelares, edhe kryeministri Edi Rama është bashkuar me të duke u ulur në karrige deri në përfundim të ceremonisë.<
>
4d95ebaf-50be-4bf4-b306-996eaa21b6e0 e501cd03-f245-4c40-b81e-6541e71bd407 c33150cd-5a71-4494-a068-e5e24640cb17

 

Lexo edhe :  Takimi - Mes kritikave, Rama merr mbështetjen e Merkel në Tiranë


Më pas të dy liderët kanë zhvilluar një takim për të paktën 30 minuta kokë më kokë. Ndërkohë tashmë po zhvillohet takimi mes dy ekipeve.

Pas kësaj, Merkel do të takohet në Rinas, në Tirana Buisnes Center me liderët e Ballkanit Perëndimor.

Mësohet se në momentet e fundit është konfirmuar pjesëmarrja e kryeministres së Serbisë Ana Brnabić e cila është nisur drejt Tiranës për të qenë prezente në takim.

LEXO EDHE:

Merkelit mezi i hapet dera e makinës, Rama harron “rregullin” dhe i zgjat dorën

74


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas