Aktualitet

Pse sot të gjithë po postojnë këtë foto në rrjetet sociale

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:46 - 02/06/20 |
mapo.al

Ndërkohë që Amerika ka shpërthyer në protesta pas vrasjes së George Floyd, njerëzit po përdorin platformat e tyre sociale për të mbështetur kauzën e protestuesve.


Industria e muzikës e ka ndalur punën, duke ua dhënë pushim ditën punonjësve dhe duke njoftuar se nuk do të postojë muzikë të re këtë javë.


Mediat sociale e kanë ndryshuar ngjyrën e sfondit duke e bërë të zezë, për të shprehur solidaritet me komunitetin me ngjyrë.


Ndërsa në rrjetet sociale po shohim se të gjithë po shpërndajnë një foto të zezë me hashtagun #BlackoutTuesday. Nëpërmjet këtij postimi njerëzit po tregojnë se për një ditë kanë hequr dorë nga postimet në rrjetet e tyre sociale, për të mbështetur dhe për t’u solidarizuar me situatën aktuale në SHBA, duke “protestuar online”.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vincent Cassel (@vincentcassel) on


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas