Kryesore

Pse u ftua Nano në Kongresin e PS? Ish-ministrja zbulon arsyen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:48 - 22/03/19 |
mapo.al

Ftesa e Edi Ramës drejtuar liderit historik të socialistëve, Fatos Nano, për të marrë pjesë në punimet e Kongresit të PS, ishte e papritur.


Por pse kryeministri vendosi të ftojë parardhësin që dëboi nga partia 14 vite më parë?Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, përpiqet të rrëfejë të vërtetën e motivit të Ramës.


Ajo tha se Nano është një figurë historike e PS dhe ndaj ka marrë ftesë. “Fatos Nano është një figurë politike historike për Partinë Socialiste. Ne nuk kemi ftuar vetëm atë, por më herët ka qenë i ftuar edhe shkrimtari Dritëro Agolli, figura historike si Servet Pëllumbi etj., të cilët kanë dhënë kontribut të madh në PS”, tha ajo për News 24.

LEXO EDHE:Kongresi i PS/ Fatos Nano konfirmon pjesëmarrjen


1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas