Kryesore

PSG bëhet gati për jetën pa Nejmar, objektivi është një Kampion Bote


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:45 - 12/09/18 |
mapo.al

Refuzoi çdo ofertë të Barcelonës gjatë këtij viti, por Antuan Grizman në verën e vitit të ardhshëm mund të largohet nga Atletiko Madrid. Dhe katalanasit nuk janë destinacioni i tij.


Sipas mediave spanjolle, sulmuesi francez është kthyer në objektivin e merkatos të PSG-së, meqë po përgatitet t’i japë lamtumirën Nejmar në fund të sezonit.


Parisienët e kanë kuptuar se braziliani nuk e ka të gjatë në radhët e tyre dhe herët e vonë do të kthehet në Spanjë, për t’iu bashkuar atje Real Madrid, i cili e kërkon me ngulm për ta bërë liderin e ri të ofensivës së skuadrës.Për këtë arsye, ata kanë piketuar Grizman si pasardhësin e mundshëm të tij dhe “La Sexta” raporton se mes palëve ka pasur kontakte për të mësuar për gatishmërinë e futbollistit dhe shifrën që kërkon Atletiko për të mundësuar transferimin. /vipsport.al/
1
Etiketa: , ,

Pas