Aktualitet

PSG dhe Liverpool sigurojnë vendet e para, kualifikohet dhe Atalanta


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:27 - 09/12/20 |
mapo.al

PSG dhe Liverpool janë konfirmuar sot në krye të grupeve të tyre në Champions League. Parizienët e luajtën sot sfidën e lënë dje në mes me Istanbul Basaksehir pasi lojtarët braktisën ndeshjen duke akuzuar gjyqtarin e 4-t të sfidës për racizëm ndaj zv/trajnerit të turqve.


5 gola shënuan francezët me tripletë të Neymar dhe dygolësh të Mbappe, kurse Basaksehir u mjaftua me golin e Topal sa për statistikë.


Nga ana tjetër Liverpool i mjaftoi barazimi në Danimarkë ndaj Midtjylland për t’u konfirmuar në vendin e parë. Nga ana tjetër Atalanta ka siguruar vendin e dytë dhe kualifikimin pas fitores minimale ndaj Ajax.1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas