Sport

PSG kontakton Raiolan, Pogba-Donnarumma objektivat e merkatos


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:27 - 20/04/18 |
mapo.al

Mund të jetë në Franca e ardhmja e Paul Pogba dhe Gigio Donnarummas.


Sipas ESPN, Paris Saint Germain ka nisur kontaktet me menaxherin e dy futbollistëve Mino Raiola për të bërë të mundur kalimin në kryeqytetin francez të mesfushorit të Manchester United dhe portierit të Milanit.


Pogba i cili me shumë gjasa do të largohet nga Manchester United në merkaton e verës është objektivi i madh i PSG, por edhe Donnarumma nuk mbetet pas pasi klubi parizien nuk është i bindur me paraqitjet e dyshes Areola-Trapp dhe kërkon një gardian që mund të ofrojë shumë siguri për të ardhmen.Megjithatë emri i portierit të Milanit nuk e entuziasmon shumë drejtorin sportiv të PSG, Antero Henrique./SuperSport
1
Etiketa: , , ,

Pas