Aktualitet

PSG shpallet kampione e Francës pas anulimit të sezonit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:26 - 30/04/20 |
mapo.al

PSG është shpallur ekipi kampion i Francës për vitin 2020. Lajmin e konfirmon media sportive ndërkombëtare All Football.


Kampionati francez i futbollit u anulua për shkak të situatës së shkaktuar nga Covid-19.


Gjithashtu për veç titullit kampion, janë përcaktuar edhe skuadrat që do të shkojnë në kupat e Europës dhe do të bien në një kategori më poshtë.


PSG-ja, Marseja, dhe Renes do të shkojnë në Ligën e Kampionëve, ndërsa Lilë, Reims dhe Nisa do të luajnë në Europa Ligë, duke mbetur kështu Lioni që renditej në vendin e 7-të jashtë kupave Europiane.Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas