Kronika

Publikohet video/ Si i stërviste fëmijët ish-komandoja “terrorist”


               Publikuar në : 18:43 - 15/04/19 |
mapo.al

Për ish-komandon e ushtrisë Erzen Uka i cili u arrestua nga zyra e Antiterrorit në Policinë e Shtetit si person i dyshuar me prirje radikale dhe se ka nxitur urrejtje me qëllim kryerjen e veprave terroriste, është publikuar në rrjet dhe një video ku ai stërvit në shtëpinë e tij një person se si mund ti merret nga dora arma kundërshtarit dhe neutralizimi i tij.


29- vjeçari, me origjinë nga Kruja kishte me shumë se dy vite që hetohet nga Krimet e Rënda, grup hetimor që drejtohet nga Eugen Beçi.

Ndërsa në adresën e tij të Facebook ka publikuar , shpërndarë video dhe pamje filmike që nxisim dhe propagandojnë terrorizmin dhe gjatë kontrollit të banesës se tij policia gjeti edhe fishekë luftarak të kalibrit 7.62 mm dhe 7.65 mm.

29-vjeçari është i divorcuar dhe ka qenë i proceduar me parë për “dhunë në familje”. Pas divorcit kujdestarinë e dy fëmijëve e fitoi ish-bashkëshortja, por vendimi i Gjykatës nuk u zbatua.

Të martën ish-komandoja pritet të dalë para Gjykatës së Krimeve të Rënda për tu njohur me masën e sigurisë.

Lexo edhe: 

Arrestohet ish-komandoja në kërkim për terrorizëm (Emri)

 


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas