Aktualitet

Publikoi videon e kryebashkiakut duke marrë kokainë/ Artan Hoxha thirret në Polici

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 22:52 - 22/01/20 |
mapo.al

Gazetari Artan Hoxha publikoi sot video-skandalin e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla, i cili shfaqej në ambientet e një lokali duke marrë kokainë. Për të folur për këtë çëshjte, Artan Hoxha është i ftuar mbrëmjen e sotme në emision “Opinion”.


Por, teksa fliste moderatorit Blendi Fevziu i ka ardhur një mesazh, ku zv.minstrja e Brendshme, Rovena Vodo, kërkon që Hoxha të paraqitet në komisariat, për të dëshmuar lidhur me këtë çështje dhe deklaratat se nga kush është shantazhuar.Me ironi vetë Fevziu, u shpreh: “do të shoqëroj unë pas emisionit, se ja kam marrë dorën.”


Kjo është hera e dytë që Hoxha thirret të merret në pyetje nga polica. Kujtojmë që tre vite më parë, Hoxha u shoqërua tek Krimet e Rënda, ndërsa ju sekuestruan dhe telefonat, pasi denoncoi lirimin nga Prokuroria të pilotit që drejtonte avionin me drogë që u rrëzua në Gjirin e Lalëzit.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas