Aktualitet

Punimet tek Unaza e Re – ARRSH: Ja si ndryshon lëvizja nga 11 marsi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:52 - 09/03/21 |
mapo.al

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë të ditur se si do të menaxhohet nga 11 marsi trafiku për shkak të punimeve që po zhvillohen tek Unaza e Re.


Duke filluar nga 11 marsi, pas orës 20:00, ARRSH njofton se do të vihet në zbatim plani për Lotin 2 dhe Lotin 3 të Unazës së Re: do të ketë një devijim të rrugës ‘’Teodor Keko’’, për të vazhduar rrethrrotullimin e ri tek zona e ‘’Ozonit’’, që zëvendëson kryqëzimin me semafor.


Nga ana tjetër, “Bulevardi Migjeni” nuk do të ketë kalim në rrugën kryesore “Teodor Keko”. Ndërsa aksesi në rrugën kryesore do të jetë i mundshëm nëpërmjet rrugës “Engjell Mashi”.

Njoftimi i Plotë:

📌Plani i Menaxhimit të Trafikut – Rehabilitimi i Segmentit Rrugor Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja Loti 2.Duke filluar që nga data 11 Mars 2021 pas orës 20:00, do të vihet në zbatim plani i ri i menaxhimit të trafikut për Lotin 2 dhe Lotin 3 të unazës së re “Mbikalimi Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja” pranë zonës së Ozonit (Astir).


Pasi kalohet rruga “Aleksandi i Madh”, bëhet një devijim i rrugës “Teodor Keko” për të vazhduar në rrethrrotullimin e ri të përkohshëm tek zona e “Ozonit”, i cili do të zëvendësoje kryqëzimin ekzisues me semafor.

“Bulevardi Migjeni” nuk do të ketë kalim në rrugën “Teodor Keko” dhe do të bllokohet në rreth rotullimin ekzistues në kryqëzimin me rrugën “Tom Plezha”. Aksesimi për në rrugën “Teodor Keko” do të jetë i mundshëm nëpërmjet rrugës “Engjell Mashi”.

Trafiku i automjeteve, i cili vjen nga rrethrrotullimi Shqiponja do të kalojë me tre korsi nga 3.0m, fillimisht në urën e Lanës për të vazhduar përgjatë rrugës “Teodor Keko”.

Automjetet mund të marrin daljen në të djathtë në rrugën “Mikel Maruli”, në të cilën do vendosen barriera betoni.

Rruga “Aleksandri i Madh” do të vazhdojë të jete i hapur për daljen nga Teodor Keko dhe aksesimin e saj.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas