Aktualitet

‘Pushime superluksoze’, PD akuza Ramës: Iku me charter nga Shqipëria

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 12:46 - 25/08/19 |
mapo.al

Nenkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka akuzuar Edi Ramën se ka mashtruar kur ka thënë se: “kurrë si Kryeministër nuk do bëj pushime jashtë vendit”.


Pakola teksa pa publikuar një deklaratë të Ramës të disa viteve më parë, ku ky i fundit ka pranuar vetë se ka qenë në SHBA për pushime, shkruan se Kryeministri ka qenë dhe herë të tjera jashtë vendit duke pushuar.Pushimet në Majami në SHBA, të pranuara me gojën e tij. Pushimet në Boston në SHBA. Pushimet në Nju Xhersi në SHBA. Pushimet në Europë dhe Azi, nga Mynihu në Hong Kong, nga Stambolli në Nju Jork, nga Berlini në Rostok, sa herë hap ekspozita private. 10 dite qendroi vetem ne New York per ekspoziten qe u hap në një nga gallerite me të shtrenjta ne botë. Pushime ne Monte Karlo ne klubin e miliarderëve te Monakos (E justifikuar nga Fuga , pasi u denoncua, si ftese private e Princit te Monakos)”, – shkruan Paloka.


Reagimi i Edi Palokës:

Sa herë hap gojën që të mbulojë jetën luksoze, Edi Rama gënjen si derr! “Jo në Greqi, por askund tjetër nuk bëj pushime që nga 2013 si kryeministër”- thotë Edvin mashtruesi, që jeton në një vilë të paktën 2 milion euro, por të deklaruar shumë më pak. Per rifreskim të kujtesës për shqiptarët që nuk kanë pse mbajnë mend çdo mashtrim të Edi Ramës, më poshtë janë disa nga pushimet superluksoze të Ramës, të pranuara prej tij vetë, siç shikohet edhe ne video.

1. Pushimet në Majami në SHBA, të pranuara me gojën e tij. 2. Pushimet në Boston në SHBA. 3. Pushimet në Nju Xhersi në SHBA. 4. Pushimet në Europë dhe Azi, nga Mynihu në Hong Kong, nga Stambolli në Nju Jork, nga Berlini në Rostok, sa herë hap ekspozita private. 10 dite qendroi vetem ne New York per ekspoziten qe u hap ne nje nga gallerite me te shtrenjta ne bote. 5. Pushime ne Monte Karlo ne klubin e miliarderëve te Monakos (E justifikuar nga Fuga , pasi u denoncua, si ftese private e Princit te Monakos)

Ky qe mori helikopterin per te shkuar nga vila ne Vlore deri ne aeroport ku e priste charteri me te cilin shkoi ne Torino vetem per te pare ndeshjen e Juventusit e per te bere njo foto me Ronaldon deklarohet me paturpesi, me se nje here, se “nuk i pelqen luksi” dhe pushimet i ben ne Shqiperi…!!!Rama jo vetëm ka bërë pushime jashtë vendit, por i ka bërë ato me shpenzime marramendëse, që nuk justifikohen me pasurinë e deklaruar prej tij. Prandaj, Etilda nuk e ka problem të firmosë bileta avioni 2 milionë lekë dhe hotele 600-700 euro nata. Ajo thjesht ka ndjekur modelin e shefit të saj, Edi Rama, që gënjen pa u skuqur fare se nuk paska bërë kurrë pushime jashtë shtetit si kryeministër.

Akuzat e Palokës për Ramën vijnë një ditë pasi mediat greke shkruanin se Kryeministri ka qenë dy ditë më parë në Greqi dhe ka qëndruar në një Hotel në Trikala. Ndërkohë Edi Rama reagoi në rrjetet sociale duke i quajtur të gjitha mashtrime.


Etiketa: ,

Pas