Kryesore

“Qarkullimi i masave ajrore të qendrueshme”- Parashikimi i motit për sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:40 - 27/05/21 |
mapo.al

Qarkullimi i masave ajrore të qendrueshme do të vijojë edhe ditën e enjte.


Moti parashikohet i kthjellët në pjesën më të madhe të territorit. N


ë orët e mesditës prani vranësirash shtresore kryesisht në zonat malore dhe ato kodrinore.Era do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/s dhe në mesditë përgjatë bregdetit sërish fiton shpejtësinë deri 12m/s, shoqëruar me valëzim të forcës 2 ballë.
Temperaturat parashikohen në:zonat malore 9°C deri në 25°C

zonat e ulëta 11°C deri në 29°C

zonat bregdetare 13°C deri në 28°C

Ju urojmë një ditë të mbarë në vijim!

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas