Aktualitet

Qarkullonte me armë zjarri, arrestohet 30-vjeçari. Në pranga edhe drejtuesi i mjetitBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:22 - 25/09/20 |
mapo.al

Dy persona janë vendosur në pranga për armëmbajtje pa leje dhe moskallëzim krimi. Bëhet fjalë për K.H., 30 vjeç dhe S.S., 24 vjeç.


Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme, në rrugën “Hyqmet Buzi”, K.H. dhe S.S. janë kapur dhe arrestuar në flagrancë  pasi u ndaluan me mjetin tip “Audi” që drejtohej nga 24-vjeçari.


Gjatë kontrollit të ushtruar, në çantën e dorës së 30-vjeçarit, shërbimet e Policisë gjetën një armë pistoletë dhe fishekë luftarakë. Në vijim të veprimeve gjatë kontrollit të banesës të S.S., u gjet dhe iu sekuestrua një sasi municioni luftarak.Materialet procedurale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Tiranë.


Njoftimi i Policisë:


Tiranë

Qarkullonte me armë zjarri me vete, forcat e posaçme  “Shqiponjat” dhe “Shigjetat” e vënë në pranga.

Në pranga edhe drejtuesi i mjetit me të cilin qarkullonte 30-vjeçari, për moskallëzim krimi.

Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak.

Në zbatim të Planit të Masave për parandalimin dhe goditjen e trafiqeve të paligjshme, kapjen dhe prangosjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri apo që janë të shpallur në kërkim, nga forcat e posaçme “Shqiponjat” dhe “Shigjetat”, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1, në rrugën “Hyqmet Buzi”, gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve:

  1. H., 30 vjeç, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje”;
  2. S., 24 vjeç, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Moskallëzimi i krimit”.

Në pikën e kontrollit të ngritur nga ana e Shqiponjave dhe Shigjetave, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Farkës” u bë ndalimi i mjetit tip “Audi” që drejtohej nga shtetasi S. S. dhe kishte  pasagjer shtetasi K. H. Gjatë kontrollit të ushtruar ndaj mjetit dhe këtyre shtetasve, në çantën e dorës të shtetasit K. H., shërbimet e Policisë gjetën një armë pistoletë dhe fishekë luftarak.

Në vijim të veprimeve gjatë kontrollit të banesës të shtetasit S.S., iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi municioni luftarak.

Materialet procedurale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Tiranë.


Etiketa: , , ,

Pas