Aktualitet

Qëllohet me thikë shqiptari në Barcelonë, ja ç’thonë mediat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:36 - 28/02/21 |
mapo.al

Një shqiptar ka mbetur i plagosur me thikë gjatë një sulmi që qendër të Barcelonës.


Ngjarja ndodhi të premten rreth orës 12:30 në rrugën ‘Consolat del Mar’ në kryeqytetin spanjoll.


Mediat spanjolle raportojnë se bëhet fjalë për një ngjarje të dhunshme, ndërsa nuk bëjnë të ditur identitetin e shqiptarit. Ky i fundit u transportua me urgjencë në spital, ndërsa mundi t’i mbijetonte plagëve të marrë, ndërkohë që u transferua në një tjetër qendër të kujdesit shëndetësor.Deri më tani nuk ka asnjë të arrestuar në lidhje me ngjarjen, ndërsa policia po heton për identifikimin dhe kapjen e autorit.
1
Etiketa: , ,

Pas