Kronika

Qëlloi policinë në Gjirokastër, ky është ‘Naftikos-i’ që po ndiqet nga RENEA

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:30 - 28/10/18 |
mapo.al

Të tjera detaje dalin në dritë nga ngjarja në Bularat të Gjirokastrës, ku një 35-vjeçar është shpallur në kërkim nga policia, pasi hapi zjarr ndaj kësaj të fundit.


Sipas burimeve, autori i dyshuar për ngjarjen Kostandinos Kaçifa është i divorcuar, ndërsa dyshohet se vuante nga depresioni.Menjëherë në drejtim të vendit nga vinin të shtënat kanë shkuar shërbimet e Policisë të cilat ishin të dislokuara në qendër të fshatit pasi do zhvillohej aktivitet me rastin e festës së Greqisë.


Kaçifa porsa ka parë shërbimet e policisë që po afroheshin në drejtim të tij, ka hapur zjarr me breshëri ndaj punonjësve të policisë duke rrezikuar jetën e tyre.

Fatmirësisht nga të shtënat nuk ka punonjës policie të plagosur, por vetëm është thyer xhami i mjetit të policisë. Policia menjëherë ka rrethuar zonën ku përsëri i riu ka hapur zjarr në drejtim të punonjësve të policisë që po e ndiqnin.

Historiani Arben Llalla ka bërë publike fotot e greku që ka qëlluar policinë.

‘Konstandin Kacifas, njeriu i trupave speciale të ushtrisë greke qëlloj mbi policinë e Gjinokastrës. Fotot ekskluzive nga grupi i ushtarëve grekë që mbështetën Kacifas që të largohet në drejtim të Greqisë’,- shkruan Llalla në Facebook.

Para se të largohej për në mal, duke i shpëtuar kështu policisë, 35-vjeçari ka marrë me vete tre karikatorë, ndërsa është veshur me rroba si uniformë ushtrie.

Aktualisht fshati është ‘blinduar’ nga Forcat Shqiponja, FNSH si dhe RENEA, ndërkohë që po bëhet krehja e zonës në fjalë, për të bërë të mundur kapjen e Kaçifës.

Në ndihmë të shërbimeve të Policisë së DVP Gjirokastër kanë shkuar forcat speciale Renea. Burimet thanë se Kaçifa jeton në Greqi dhe ka rreth një javë që ka ardhur në Bularat. Sakaq, vijon puna për kapjen e tij.

<
>
Kostandinos-Kaçifa-6 Kostandinos-Kaçifa-5 Kostandinos-Kaçifa-3 Kostandinos-Kaçifa auto_Screenshot_61540728100 auto_45070651_2687974067883288_4903447317257912320_n1540728100 auto_44998318_2687977714549590_3760650777144590336_n1540728098 auto_44956584_2687977554549606_1881271864072863744_n1540728099 21568EAA-76CD-42DF-B654-C7A10DBA926E

 


Etiketa: , , , ,

Pas