Aktualitet

‘Qëndro në shtëpi’/ Basha publikon videon sensibilizuese

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:55 - 28/03/20 |
mapo.al

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka publikuar një video sensibilizuese, ku u bë apel qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi.


Të dashur bashkëqytetarë, kjo është një kohë sakrificash që gjithsecili prej nesh duhet t’i bëjë për shëndetin e tij dhe të familjes. Ju bëj thirrje të respektoni të gjitha udhëzimet mbi distancimin social dhe higjenën! Duke ndjekur me përpikmëri këshillat e mjekëve, duke qëndruar në shtëpi, ne japim kontributin tonë për ngadalësimin e përhapjes së virusit, dhe për ta kaluar këtë të keqe me sa më pak pasoja për jetën dhe shëndetin tonë dhe të dashurve tanë!“, shkruan Basha në postimin e tij, ku shoqërohet edhe me video.

Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas