Kryesore

Qevera jep “Ok”, rikthehen autoshkollat, Rama: Vazhdojmë hapjen
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:27 - 11/05/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një tjetër masë lehtësuese duke nisur nga dita e sotme 11 maj, për të vijuar më pas me javën e ardhshme, 18 maj.


Bëhet fjalë për autoshkollat, që zhvillojnë kurset e patentave apo dhe provimet, të cilat që kanë mbetur përgjysmë, për shkak të situatës së shkaktuar nga COVID-19.


Kreu i qeverisë theksoi se hapja do të bëhet përmes dy fazave, duke u pasuar me disa rregulla që duhen respektuar. 
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas