Aktualitet

Qeveria aprovon ndihmën, BE 180 mln € Shqipërisë për të luftuar koronavirusin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:02 - 11/09/20 |
mapo.al

“Qeveria e Shqipërisë ka aprovuar ndihmën financiare prej 180 milion eurosh të siguruara nga Bashkimi Evropian për luftën kundër COVID-19”.


Kështu deklaroi ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca përmes një njoftimi në Facebook.


Sipas Sorecës, këto fonde do të kontribuojnë në forcimin e financave publike, duke rritur mbrojtjen sociale dhe luftuar korrupsionin.“Qeveria e #Shqipërisë 🇦🇱 ka aprovuar ndihmën financiare prej 180 milion eurosh të siguruara nga Bashkimi Evropian 🇪🇺 si pjesë e mbështetjes në luftën kundër #COVID-19. Këto fonde do të kontribuojnë në forcimin e financave publike, duke rritur mbrojtjen sociale dhe luftuar korrupsionin”, tha Soreca.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas