Aktualitet

“Qeveria brutale”/ Henze-Sorecas: Presim një kritikë të qartë ndaj Ramës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:23 - 11/12/20 |
mapo.al

Eksperti gjerman i diplomacisë, Martin Henze me anë të një stausi në Twitter ka reaguar lidhur me situatën e në Shqipëri, pas vrajes së Klodian Rashës.

Reagimi i tij vjen si përgjigje ndaj një statusi të amabasadorit të BE në Tiranë Luigi Soreca.


Teksa e cilëson qeverisjen e kryeministrit Edi Rama si brutale dhe të tmerrshme, Henze i drejtohet ambasadorit Soreca duke thënë se presim kritikë të qartë ndaj Ramës.
Statusi i Soreca:


Shumë i pikëlluar nga ngjarjet e ditëve të fundit. Mendimet e mia janë me familjen e Klodian Rashës. Tani është thelbësore që kjo ngjarje tragjike të hetohet si duhet dhe të vendoset drejtësia, dhe shqetësimet e shprehura të dëgjohen paqësisht. Por dhuna duhet të shmanget në çdo rast, nga të gjitha palët.


Statusi i Henze:

Lexo edhe :  "Patriot kushtetues"-Henze: Meta parandaloi që Shqipëria të kthehet në autokraci

Ajo që është e qartë është se qeveria socialiste, e korruptuar Rama u mbars në 2017, shfuqizoi shtetin e së drejtës, demokracinë në 2018, mbajti zgjedhje të paligjshme në 2019, sulmoi lirinë e shtypit, nuk ka menaxhim pandemik. Një qeveri brutale, e tmerrshme, Ambasador, ne presim kritikën e qartë ndaj Ramës.

 

1


Etiketa: , ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas