Aktualitet

Qeveria e re, a do të betohen Rama dhe ministrat sot te Meta?


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:30 - 18/09/21 |
mapo.al

Sikurse është bërë me dije sot, kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të ri qeveritar do të betohet të Presidenti Ilir Meta. Seanca e betimit pritet të nisë në orën 10:00, siç është njoftuar.


Mirëpo, nuk dihet nëse do të ketë ndonjë ndryshim orari për shkak të përplasjes së agjendave mes kreut të shtetit dhe kryeministrit Edi Rama.


Në të njëjtin orar kryeministri Edi Rama ka në agjendë një fluturim drejt SHBA-ve, ku do të udhëtojë drejt New York, në kuadër të takimeve në OKB.Ndërkaq, qeveria “Rama 3” përbëhet nga 12 gra e 5 burra bashkë me kryeministrin. Ministrat dhe kryeministri do të shkojnë tek Presidenti, i shkarkuar më herët nga Kuvendi i vjetër.
1
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas