Aktualitet

Qeveria e re dhe ‘leksionet’ e Ramës mbi etikën, PD i kujton darkën te Nusreti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:45 - 18/09/21 |
mapo.al

Orjola Pampuri nga Partia Demokratike ka reaguar pas betimit të qeverisë “Rama 3”. PD thekson se qe qeveria po përdor kodin e etikës së vitit 2013 për t’u hedhur hi syve shqiptarëve.


“Propaganda bajate e qeverisë më të korruptuar në Ballkan, i darkave te Nusreti dhe hoteleve 700 euro nata, shfaq si risi kodin e etikës që qysh prej 2013-ës përdori për t’u hedhur hi syve, qytetarëve.


Të gjithë e mbajmë mend me sa ‘etikë’ u ngrit sistemi nepotik në qeveri, me sa ‘etikë’ vëllezër e kushërinj ministrash gëzuan paprekshmërinë për t’u kthyer në zota të drogës dhe trafiqeve, duke dëshmuar se fjalët e shumta mbi etikën fshihnin pikërisht mungesën e saj, pasi si atëhere edhe tani, PPP-ja Rama, Doshi bashkëqeverisjen, e ka me krimin dhe kundër interesave të shqiptarëve”, thuhet në reagim.

Lexo edhe :  "Mburojë e Bashës", VOA: Berisha ka mbajtur me dorë të fortë kontrollin mbi PD


LEXO EDHE:Rama-ministrave: Etikë, jo udhëtime ‘Business Class’ e plazh në brigjet e botës4


Etiketa: , , , ,

Pas