Humor

Qeveria e re e Ramës: Rrjetet sociale reagojnë me meme


               Publikuar në : 14:25 - 28/12/18 |
mapo.al

“Asnjë surprizë. Qeveri me robt e shpisë. Zgjidhi paranojën e vet, por jo punët e vendit. Socialistët te rrojnë e ta kujtojnë Partinë Socialiste, se dhe Erion Braçe vetë u bë rilindas.


Kriza do të jetë edhe më e thellë, përveçse ekonomike tashmë edhe politike”.

Kështu shkruan Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, që u bë ndër të parët që komentoi ndryshimet në qeveri.

Ndërkohë rrjeti ka shpërthyer me meme.

“Rama i ka vënë me qëllim këta ministrat e rinj që nuk i njeh askush. Që mos ta dimë se kush po na vjedh.

Me Erion Braçen zv/kryeministër, qeveria u ngrit në lartësinë e duhur,” shkruan ‘njeriu i memeve’, Genc Sejko.

“Më pyet një mik nga Amerika si jeni me qeverinë. Mirë fare, i thashë, kemi 1 kryeministër e gjysmë,” shkruan Rudi Erebara.

<
>
meme1 meme2 meme3 meme4 meme5 meme6 meme7 meme8 meme9 meme10


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas