Aktualitet

Qeveria e re, Varhelyi: Urime Edi Rama, pres me padurim të punoj me ju


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:03 - 18/09/21 |
mapo.al

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Varhelyi, ka uruar përmes një postimi në “Twitter” kryeministrin Edi Rama dhe qeverinë shqiptare për marrjen e detyrës pas betimit në Presidencë ditën e sotme.


Varhelyi shkruan në mesazhin e urimit se mezi pret të fillojë punën me qeverinë e re për integrimin e Shqipërisë në BE dhe thekson se shteti i së drejtës duhet të jetë në rendin e ditës së kësaj mazhorance.


Gjithashtu Varhelyi e vë theksin tek një dialog konstruktiv mes aktorëve të brendshëm, si një çelës të fortë për integrimin në Bashkimin Europian.“Urime Edi Rama dhe qeverisë shqiptare në marrjen e detyrës. Pres me padurim të punoj me ju dhe pres që integrimi në BE dhe sundimi i ligjit të shfaqen në rendin e ditës. Dialogu konstruktiv politik dhe çelësi i fortë koordinimi për anëtarësimin në BE”, shkruan Varhelyi në Twitter.

Lexo edhe :  Kur do të betohet qeveria e re? Meta në Korçë, Rama niset nesër drejt SHBA-ve


LEXO EDHE:Morën “bekimin” e Metës, Rama dhe ministrat në këmbë drejt kryeministrisë

2


Etiketa: ,

Pas