“Qeveria fsheh vdekjet nga COVID”/ Mjekët-Bashës: S’është e vërtetë, të hetohen kartelat mjekësore

Një ditë pas akuzave të kreut të PD, Lulzim Basha se janë fshehur vdekjet nga Covid-19, ka ardhur reagimi i mjekëve të cilët janë në vijën e parë të kësaj beteje. Në një deklaratë për mediat, shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, i konsideron deklaratat e Bashës të pavërteta dhe goditje ndaj punës së tyre. … Continue reading “Qeveria fsheh vdekjet nga COVID”/ Mjekët-Bashës: S’është e vërtetë, të hetohen kartelat mjekësore