Aktualitet

‘Qeveria gënjen në çdo fjalë që thotë’/ Koduzi: Plani me 5 pika i PD-së për pandeminë, serioz dhe konkret
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:39 - 29/09/20 |
mapo.al

Eksperti i Shëndetësisë pranë Partisë Demokratike, Gazment Koduzi ma anë të një statusi në Facebook shkruan se Ministrja e Shendetesisë, Manastirliu dhe kreu i qeverisë, Rama mashtrimin e kanë kthyer në mjetin kryesor të komunikimit për sa i përket situatës së pandemisë në Shqipëri. Ai shpjegon se programi i me 5 pika i prezantuar sot nga PD është serioz dhe konkret.


Statusi i Koduzit:


Qeveria e ka kthyer mashtrimin e qytetarëve në mjetin kryesor të komunikimit. Ogerta Manastirliu është kampione në këtë fushë, sigurisht, pas Edi Ramës. Plani me 5 pika për përballimin e krizës nga pandemia, i prezantuar nga Kryetari Basha sot, është serioz dhe konkret. Ogerta Manastirliu gënjen në çdo fjalë që thotë.


🔵 Shqipëria është e fundit në rajon për testimet. Kemi 28 484 testime për 1 milion banorë, sepse qeveria paguan për koncesionet, jo për qytetarët.


🔵 Masat personale mbrojtëse mungojnë totalisht në kujdesin shëndetësor parësor. 1500 mjekë dhe 6600 infermierë i blejnë me paratë e tyre, sepse qeveria vjedh me tendera sekretë.


🔵 Sistemi shëndetësor nuk janë vetëm 2 spitalet COVID. Ne propozojmë bonus 1000 Euro për 4 490 mjekë dhe 12 719 infermierë, që luftojnë përditë me virusin.

🔵 Për 7 vjet, Edi Rama i rriti pagat pagat në shëndetësi me 0%. Rritja elektorale 40% është e pamajftueshme. Rritje reale dhe dinjitoze e pagave do të bëhet nga PD, me 1200 Euro për mjekët dhe 700 Euro për infernierët.


Etiketa: , , ,

Pas