Aktualitet

“Qeveria nuk e mbëshetet”/ Basha: Zhytja e biznesit të vogël, parathënie e krizës ekonomike

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:42 - 06/05/20 |
mapo.al

Kryetari i Partisë Demokratike ka takuar sot përfaqësuesit e biznesit të vogël dhe ka dëgjuar shqetësimet e kërkesat e tyre.


Në një dalje Live për mediat, Basha tha se biznesi i vogël përbën bazën e ekonomisë.


Më tej ai tha se biznesi i vogël nuk ka mbështetje nga qeveria.


“Biznesi nuk ndihmohet me propagandë nga qeveria. Zhytja e biznesit të vogël është parathënie e krizës ekonomike.”-tha Basha.


Kreu i PD tha se qeveria vijon të japë tendera ndaj oligarkëve dhe nuk ndihmon popullin.

Kreu i PD shtoi se vëmëndja duhet të jetë tek pandemia ekonomike, ndërsa qeveria nuk i ka përfillur propozimete opozitës.


Etiketa: ,

Pas