Aktualitet

Qytetari: Mora 200 mijë për 4 vota, Edi Rama i fitoi zgjedhjet me lekë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:03 - 28/04/21 |
mapo.al

Një video-denoncim është bërë publik, ku një qytetar pranon se ka shitur votën e tij për 50 mijë lekë të vjetra. Qytetari tregon se policia i ka dhënë 200 mijë lekë për 4 vota


Ai thotë se lekët janë shpërndarë me makinën e policisë, pasi sipas tij policët nuk ka kush i ndalon.


“Ka ardhur makina e policisë me lekë. Se nuk i ndalon kush policët. Kanë marrë bosat. Me makinë policie, i kam parë vetë. Edi Rama për Kishë të Laçit, e ka fitu me lekë se nuk e fitonte ndryshe. Unë 200 mijë lekë i mora për 4 votat e mia.Në korridor më ka ardhë dhe më tha, 200 mijë lekë për 4 vota. Të kish dalë tjetri me 55 mijë lekë, ja kisha dhënë atij tjetrit. Këtë e kam marrë nga Edi Rama, 4 copa”, thotë qytetari.

Lexo edhe :  Pastrimi i parave, Shqipëria sërish me rënie
1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas