Aktualitet

Qytetarja pa maskë i afrohet shumë, polici e qëllon me grusht

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:16 - 02/07/20 |
mapo.al

Një polic në Aeroportin e Majamit është shkarkuar nga detyra pasi një video dramatike ku ai qëllonte me grusht në fytyrë një grua me ngjyrë u përhap në rrjet.


I gjithë incidenti u filmua nga kamera në trupin e një tjetër polici.


Aty duket gruaja e cila pa maskë i afrohet dhe i bërtet efektivit në fytyrë. Papritur polici e qëllon me grusht në fytyrë dhe më pas e shtrin në tokë.


Hetimet kanë nisur për policin pas incidentit që vjen në një moment të tensionuar pas vdekjes së George Floyd, që u shoqërua me protesta të shumta në shumë qytete amerikane.


 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas