Aktualitet

Qyteti pa ligje dhe policë, ku ndodhin krime shokuese (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:40 - 16/04/21 |
mapo.al

Qyteti Fregon, që shtrihet në shkretëtirën e Australisë Jugore, 1300 km larg Adelaides njihet si “shtëpia e krimeve shokuese”.


Në vitin 2016, një infermiere 56-vjeçare u rrëmbye, u përdhunua dhe u vra nga një burrë me precedent penal. Ky krim i rëndë bëri që të hidhej dritë mbi ato që po ndodhnin në Fregon.


Javët e fundit, pasi u zbuluan detaje të atij krimi, autoritetet kanë vendosur që në Fregon, ku banojnë 250-300 banorë të ketë një rajon policie, pasi më parë aty nuk kishte asnjë polic.Ajo që i bindi ishin dëshmitë e shumë mjekëve dhe infermierëve, të cilët thanë se nëse nuk shikonin raste dhune në qytet gjatë një dite, ajo mund të quhej një ditë e mirë.
Gjithashtu, në gjyqin e personit që rrëmbeu, përdhunoi dhe vrau infermieren, u mësua se i pandehuri kishte sulmuar shumë gra përgjatë 20 viteve të fundit.<
>
qyteti1 Qyteti2 Qyteti3 Qyteti4
1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas