Aktualitet

Radha e krijuar në Kakavijë/ Xhaçka: Jemi në bisedime me palën greke për zgjatjen e orareve të operimit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:06 - 14/08/20 |
mapo.al

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka shkuar afër pikës kufitare të kakavijës ku radha e makinave që presin të kalojnë në kufrin grek ka shkuar rreth 12 km sipas raportimeve në media.


Xhaçka deklaron nga kakavija se jemi në bisedime me palën greke për zgjatjen e orarit të operimit nga ana e tyre pas orës 22:00.


Ministrja thekson se kjo situatë nuk është krijuar nga pala jonë dhe nuk dihet akoma se kur do të shkurtohet kjo radhë, por po merren masa për shkrutimin sa më shpejt të kësaj radhe.


Xhaçka shpreh angazhimin e ngritjes së çadrave gjatë natës për njerzit që po presin në radhë.Etiketa: , , , ,

Pas