Aktualitet

Radhë të gjata në shesh, qytetarët ankohen: S’ka vaksina, po presim me ditë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:54 - 18/05/21 |
mapo.al

Doza e dytë e vaksinave anti-COVID po iu mungon qytetarëve.


Kjo është situata prej dy ditësh në sheshin “Skënderbej”, në qendrën më të madhe të vaksinave anti Covid.


“Kemi dy ditë që presim. Na thonë prisni deri në orën 12:00, më pas na thojnë të ikim se nuk ka vaksina”, thotë një qytetar.

Të shumtë janë qytetarët që kanë bërë vaksinë e parë kineze dhe janë në pritje të marrjes së dozës së dytë.Ndërkohë që në pikën më të madhe të vaksinimit bëhet e ditur se ka vetëm vaksina AstraZeneca.Ditën e djeshme Qendra kishte mbyllur dyert më herët se orari zyrtar, pasi mungonin vaksinat. E njëjta situatë raportohet edhe nga qendrat shëndetësore në rrethe.

1


Etiketa: , , ,

Pas