Kryesore

Ralf Gjoni flet pas përjashtimit nga Kuvendi: Presion për Reformën Zgjedhore

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:41 - 27/05/20 |
mapo.al

Deputeti i opozites parlamentare, Ralf Gjoni zbulon prapaskenat që fshihen pas përjashtimit të tij me 10 ditë nga Kuvendi.


Në një prononcim për mediat pas vendimit të Byrosë së Kuvendit, Gjoni tha se deputetëve po u bëhet presion për Reformën Zgjedhore.


“Kam dyshime se po përgatitet një plan ogurzi për të kaluar një palodraft për të anashkaluar reformën zgjedhore së bashku me opozitën rrugore. Por kjo nuk është reformë zgjedhore pa ndryshimin e sistemit elektoral. Unë jam përjashtuar se kam evidentuar intimidimin e votës së disa deputetëve të opozitës parlamentare nga elementë të qarqeve socialiste. Ndaj deputetëve është ushtruar presion psikologjik dhe joshur financiarisht”, u shpreh Gjoni.


LEXO EDHE: 


Nxori lëpirëse në foltoren e Kuvendit, Ralf Gjoni përjashtohet me 10 ditë


Etiketa: ,

Pas