Aktualitet

Rama: 208 mijë vaksina të tjera zbresin pas pak orësh në Rinas


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:13 - 19/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një statusi në rrjete sociale njofton se në aeroportin e Rinasit, do të mbërrijnë një sasi tjetër dozash vaksine anti-COVID

Kreu i qeverisë thotë se sot do të vijnë 208 mijë doza vaksine. Kujtojmë se mbrëmjen e djeshme, mbërritën 50 mijë vaksina.


Ndërsa, ministrja Manastirliu u shpreh se vaksinat do të jenë pjesë e gjithë procesit të validimit dhe do të shpërndahen në qendrat e vaksinimit.

Deri më tani në vendin tonë, sipas ministres, kanë ardhur 400 mijë vaksina. Prej tyre janë administruar 320 mijë.1Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas