Kryesore

Rama: Analistët e debateve, më të inkriminuar se mafiozët

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:06 - 26/01/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama është treguar shumë i ashpër sot me panelistët e debateve politike të darkës.Teksa i përshkroi si zakonisht me epitetet e Migjenit, si derra të nginjur që shtrihen e zhgërryhen nëpër studio dhe helmojnë popullin, shkoi edhe më tej, ku i akuzoi ata, si të kapur, të korruptuar dhe të inkriminuar, më shumë se sa mafia vetë për të cilën flasin e tjerrin.


Të gjitha këto komente, Rama i bëri pasi u pyet lidhur me zbardhjen e përgjimeve të Ndraghetës, ku del se ka pasur kontakte mes eksponentëve të këtij klani me zyrtarë të lartë të rilindjes për pastrimin e parave.
Kryeministri pasi ka lexuar konkluzionet e prokurorisë antimafia, ku citon se ata kanë dështuar të bëjnë biznes në Tiranë, është shprehur nervoz ndaj medias dhe ndaj analistëve.

Lexo edhe :  Vrasja e Tauland Gjikajt në Vlorë- Shoqërohen 12 persona, në kërkim dy të tjerë


Rama shfryu inatin ndaj panelistëve të darkës, ku shtoi se ata janë sigurisht më të korruptuar e të inkriminuar se mafia vetë, dhe po e po, se ai dhe gazetarët që ishin në lidhje on line në këtë konferencë për shtyp.


 

1


Etiketa: , , , ,

Pas