Kryesore

Rama-Bashës: Shqiptarët duan bashkim, të lëmë pas politikën e sherrit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:31 - 14/04/21 |
mapo.al

Në 25 prill shqiptarët do votojnë numrin 9 për ta larguar Ramën dhe ai nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë. Koha e tij ka mbaruar. Ne do të sjellim ndryshimin dhe Shqipëria do fitojë”.


Kjo përgjigje e kryetarit të PD, Lulzim Basha, nuk e ka penguar kryeministrin Edi Rama që t’i shtrijë atij sërish dorën për bashkëpunim, pas zgjedhjeve të 25 prillit.


Në Twitter, Rama e pyet Bashën nëse për të janë më të rëndësishëm Berisha me Metën se vetë Shqipëria.

Po pse vallë janë më të rëndësishëm për ty Saliu dhe Iliri se sa Shqipëria Lulëzim?! Shqiptarët duan bashkim, duan që ne të gjithë të punojmë për ta dhe ekonominë e tyre përtej pandemisë, duke e lënë pas politikën e vjetër të sherrit, dasisë, konfliktit deri në absurd! Pse ti jo?”, thotë Rama.

Lexo edhe :  Stërvitja e NATO, Basha: Krenar që qeverisja e PD mundësoi anëtarësimin


Në një intervistë televizive në mesditë, Rama ftoi Bashën për bashkëpunim pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, me kushtin që ai të distancohej nga ish-kryeministri Sali Berisha dhe presidenti Ilir Meta.


LEXO EDHE:

Basha i mbyll derën Ramës: S’do jesh kurrë pjesë e qeverisjes sonë

 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas