Aktualitet

Rama batuta me të riun: Mund të punosh me mua, vdes për 3D (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:05 - 16/06/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama u sugjeroi të rinjve që duan të kontribuojnë për vendin që të paraqesin mënyrat e konkretizimit të ideve të tyre. Gjatë bisedës online me ta, kryeministri u premtoi takim me ministrat në bazë të projekteve përkatëse.


Të rinjtë që kanë aplikuar për nismën e qeverisë shqiptare “Gati për Shqipërinë”, do të kenë mundësinë e takimeve virtuale me ministrat përkates në bazë të projekteve që ata mbulojnë.


Shefi i ekzekutivit në një tjetër takim me të interesuarit u tha atyre të kenë durim, ndërsa ngarkoi koordinatoren e programit t’u kthejë përgjigje në kohë të rinjve për kontributin.Gjatë bisedës online kryeministri u sugjeroi të rinjve të paraqesin dhe mënyrën e implementimit të ideve të tyre ndërsa priti me batuta projektin e njërit prej tyre.

Lexo edhe :  Konferenca Rama-Merkel më pak se 40 min dhe 'protesta' e gazetarëve nga Kosova


I riu: Kam pasur disa eksperienca në industri në Amerikë. Kam pasur eksperienca mësimdhënie në universitet, në kërkime shkencore, fokusin e kërkimeve shkencore e kam pasur në kërkim 3D.Rama: Mund të punosh dhe me mua për 3D, unë vdes për 3D.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas