Kryesore

Rama bën bilancin me koronavirusin: Shqipëria më mirë nga të gjithë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:26 - 02/05/20 |
mapo.al

Shqipëria është e fundit sa i përket vdekjeve për 1 milion banorë në Europë dhe rajon, lidhur me koronavirusin. Kështu thotë kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook, duke publikuar shifrat e vdekjeve në rajon dhe Europë.


Sipas Ramës që ky bilanc të jetë i ulët varet nga sjellja e çdo individi, tashmë që vendi do rihapet.


Postimi i Ramës


ALBANIA THE BEST. Çudi e madhe ëëë?!


Strategji jo, plan jo, teste jo e jo, mjekësi jo që jo, qeverisje jo dhe jo, po ja që kur hap sytë e shikon, na del Shqipëria më mirë se tërë dynjaja deri tani në bilancin e kësaj lufte të mallkuar

#KrenarpërShqipërinë🇦🇱 që sot ka këtë bilanc falë popullit të mençur dhe mirëkuptues me qeverinë👐🏿
dhe
#FrikëngaInjoranca🥴 që na rrezikon gjithçka, sa më shumë ky bilanc varet nga sjellja e çdo individi në kushtet e rihapjes🤔

*Të dhënat janë nga Coronavirus Worldometer


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas