Aktualitet

Rama-deputetëve të PD: Jeni mbeturina të Partisë së Punës (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:33 - 07/10/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit iu përgjigj akuzave të opozitës për rritjen e çmimit të energjisë elektrike dhe hidrokarbureve.


Rama deklaroi se nëse dikush do të dëgjonte retorikën e opozitës në Kuvend dhe mos t‘i njihte si personazhe politikë do të mendonte se ishin mbeturina të Partisë së Punës dhe jo përfaqësues të një parti të djathtë pro tregut të lirë.


Gjithashtu kryeministri theksoi se çmimi i naftës dhe benzinës sot është më lirë se në vitin 2013, kur Partia Demokratike u largua nga pushteti.Kjo deklaratë e Ramës ka sjellë irritimin e opozitës ku shumë deputetë kanë ngritur zërin dhe nuk kanë munguar as ofendimet.
Deputeti demokrat Belind Këlliçi i është drejtuar Ramës me fjalët, “mbeturine e komunizimit je ti ordiner, ordiner, ordiner”, ndërsa kryeministri Rama ka preferuar që të vazhdojë fjalën e tij pa replikuar me ta.

Lexo edhe :  VIDEO/ Rama shmang Lelin në Vlorë, kryeministri s’e sheh në sy


Më tej, Rama nga foltorja e Kuvendit ka akuzuar opozitën se po përsërit të njëjtën gjë prej 8 vitesh dhe kjo sipas tij nuk do t’i shpëtojë nga humbja.

“Aty ju kam gjetur, aty do ju lë nëse vijoni të përsërisni të njëjtën gjë duke i marrë shqiptarët për budallenj. Kjo është zgjedhja juaj. Aq më pak kur jeni në një garë kush është kukulla e kush është pengu, e kush s është as kukull as peng,” tha Rama.

Ndiqni Live punimet e Kuvendit të Shqipërisë

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas