Aktualitet

Rama dhe Pacolli në thumanë, nis ndërtimi i 14 banesave (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:35 - 15/01/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga politikani dhe biznesmeni i njohur i Kosovës, Behgjet Pacolli, kanë inspektuar punimet për ndërtimin e banesave në Thumanë.


Sot nis ndërtimi i apartamenteve.


“Nuk do jenë për banim social por banim luksoz. Do jetë një qytezë shumë e bukur”, u shpreh Pacolli.Edhe pse një nga zonat më të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, banesat ende nuk kanë përfunduar por për kreun e qeverisë shpejt familjet do t’i kthehen strehës së tyre.
Për rindërtimin nga Pacolli janë vënë në dispozicion 1 milionë euro ndërsa ka shprehur gatishmërinë për të shtuar këtë fond nëse duhet.Ndërkohë me buxhetin e shtetit do të ndërtohet një shkollë.

Në Thumanë parashikohet ndërtimi i 806 banesave individuale dhe 7981 banesa kolektive.

1


Etiketa: , , , ,

Pas