Kryesore

Rama: Dy kategoritë që lejohen të lëvizin me kushte në fundjavë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:41 - 17/04/20 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama lidhur me shtetrrethimin më të madh që sapo ka filluar tashmë prej fillimit të situatës me COVID-19 ka përmendur edhe një herë 2 kategoritë që do lejohen të lëvizin me kushte.


Nga e premtja ora 17:30 deri të hënën 05:00 do të jetë shtetrrethim teksa Rama thotë se të drejtë të dalin kanë vetëm pensionistët deri në orën 11:00 si dhe ata që kanë autorizim për fundjavën për punë.


Madje këta të fundit do të bëjnë vetëm itinerarin shtëpi- punë- shtëpi pa asnjë ndalesë..

Statusi i plotë i Ramës:🔴 NESËR NË QENDRAT URBANE DO TË DALIN NË KËMBË VETËM PENSIONISTËT DERI NË ORËN 11.00😊🔴 ME AUTOMJET DO TË LËVIZIN SHTËPI-PUNË-SHTËPI ME ASNJË NDALESË RRUGËS, TË GJITHË ATA QË KANË AUTORIZIM PËR TË PUNUAR GJATË FUNDJAVËS

Lexo edhe :  Rama publikon videon nga ish-sheshi "Shqiponja": Punimet vazhdojnë me tre turne

🔴 TË GJITHË TË TJERËT, NË SHTËPI DHE TË GJITHA DYQANET MBYLLUR DERI TË HËNËN NË ORËN 05.00

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas